NEWS

zpět na všechny zprávy

Hložek jako první pokořil 50 ligových startů před plnoletostí. Proti Baníku přidal navíc i dvě trefy

Ve svých sedmnácti letech je Adam Hložek považován za vysoce talentovaného hráče. Dokládá to i jeho postavení v A-týmu pražské Sparty, ve které stihl odehrát již 50 ligových zápasů. Jako první tak pokořil tuto metu ještě před dovršením plnoletosti. Stalo se tak doma ve středečním střetu s ostravským Baníkem, který letenský klub nakonec zvítězil 3:1. A právě Hložek na tom měl lví podíl, neboť otáčel nepříznivý stav a dvě trefy si připsal v rozpětí pouhých dvou minut.

Hložek se vypracoval ve stabilní tvář základní sestavy Sparty a proti Ostravě to bylo vůbec poprvé, co si připsal dvě trefy v jednom ligovém zápase. Jak se ale zdá, proti Baníku se mu daří. „Před rokem i v poháru jsem mu dal gól, takže bych možná řekl, že jsem na ně specialista,“ usmíval se Hložek v rozhovoru pro klubové stránky pražského celku.

V tomto ročníku české nejvyšší soutěže naskočil již do jednatřiceti zápasů a připsal si 6 branek a sedm asistencí. Celkem strávil na hřišti 2546 minut. „Jsem za ty branky rád, ale musím říct, že jsem dostal krásné balony od svých spoluhráčů. Podali jsme týmový výkon,“ odmítal si přisvojit veškeré zásluhy. Nyní jej čeká bitva o cennou trofej, neboť v sobotu se pod Ještědem střetne s Libercem ve finále MOL Cupu.

„Jsem hrozně rád, že dostávám tolik prostoru a mám důvěru od trenérů. Dodává mi to motivaci. Doufám, že jim to splácím. Již v sobotu nás čeká velký zápas. Pro mladé hráče je finále pecka. Myslím, že bude dobrá atmosféra, i když v Liberci se hraje špatně. Určitě do toho dáme všechno a pohár dovezeme na Letnou,“ slíbil Hložek fanouškům skrze rozhovor pro klubové stránky.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA