AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hrát proti německým hvězdám? Neuvěřitelný zážitek, hlásil po prohře Souček

Český záložník Tomáš Souček se stává stabilní oporou naší reprezentace, přitom teprve loni v listopadu si odbyl premiéru. Kouč Jarolím mu věří, neboť ho přesvědčil nejen díky svému hostování v Liberci, ale i současným výkonům v dresu pražské Slavie.

Dvaadvacetiletý defenzivní záložník sice musel se svými spoluhráči skousnout prohru s Německem, ale i tak byl rád, že na hrací plochu podíval. „Hrozně si toho vážím. Němci mají tým plný hvězd. Özil, Kroos, Hummels a další. To jsou hráči, proti kterým nehrajete každý den. Pro mě to je úplně neuvěřitelné, užil jsem si to,“ přiznal kmenový hráč Slavie o svém startu proti západním sousedům.

Cennou remízu Čechům sebral v 88. minutě právě Mats Hummels, který se prosadil ze standardní situace. „Šli jsme čtyři velký do zdi, báli jsme se střeli, aby to někdo netrefil,“ smutnil po další bodové ztrátě a popisoval rozhodující situaci.

Výkon však český výběr neodvedl špatný, proto může na další kvalifikační boj myslet pozitivně. Na půdě Severního Irska potřebuje v pondělí plně bodovat, pokud si chce uchovat naději na světový šampionát v Rusku.

„Pro nás všechny to je pozitivum, věřím, že nás to nastartuje do pondělního utkání. Snad to vyjde jak výkonem, tak výsledkově. Na nic jiného než výhru nemyslíme. Musíme podat týmový výkon. Oni budou hrát hlavně srdcem, bojovností, dlouhými nákopy a dlouhými auty. V tom je musíme přelstít, hrát fotbal. Šance určitě přijdou,“ dodává Souček.