AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Některé nabídky reálné byly, ale Slavia by mě stejně nepustila, přiznává Souček

Talentovaného dlouhána na zeleném pažitu rozhodně nepřehlédnete a je jedno, jestli obléká dres pražské Slavie nebo české reprezentace. Defenzivní záložník se adaptoval do základní jedenáctky týmu z Edenu a v hlavě během léta neřešil ani nabídky z Itálie.

Tomáš Souček zažil skvělé hostování v Liberci, díky kterému si vysloužil první pozvánku do reprezentačního výběru. V létě bylo jasné, že si ho Slavia stáhne zpět a použije ho ve své snaze dostat se do pohárové Evropy. Ligy mistrů to nakonec nebyla, ale i tak se sešívaní těší na Evorpskou ligu a její skupinovou fázi.

Ve hře byl během léta i přesun do Serie A, ale nakonec ani moc nesmutní, že se zahraniční anabáze nevydařila. On sám věří, že šance ještě přijde. „Přišel jsem do Slavie a zažil skvělé časy. Pak jsem se zranil a okusil zase něco jiného. Potom hostování v Liberci, kde jsem se měl krásně. Teď návrat do Slavie. Věřím, že půjdu jen nahoru,“ komentuje svůj poslední rok rodák z Havlíčkova Brodu.

V Itálii o něj měli v létě zájem, ale v Edenu o žádné konkrétní nabídce nechtěli ani slyšet a s hráčem měli své plány. „Něco reálného bylo, jenže Slavia by mě zatím nepustila. Hezký pocit, žeo mě byl zájem, zvlášť z takové ligy. Snažím se dát přestupové náznaky pryč – ještě to přijde,“ dodává talentovaný záložník.