AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Paska o svém obchodním umu: Schicka jsem Římu prodal za 15 minut

Přestupová sága kolem jednadvacetiletého českého legionáře byla před několika dny ukončena. Patrik Schick se nakonec přesunul do italské metropole, přestože se na počátku léta jeho jméno spojovalo s odchodem do Juventusu. Římané z něj udělali svého nejdražšího hráče v historii a jeho agent Pavel Paska prozradil, že jednání proběhla velmi rychle.

Přestupová šlamastika trvala na první pohled dlouho, ale podle agenta bylo jasno po pár minutách jednání. I tak ale Pavel Paska přiznal, že se jednalo o nejtěžší obchod v jeho kariéře. „Nikdy se m i ještě nestalo, ani u hráčů jako Rosický, Poborský, Baroš, Berger, aby přišlo sedm osm nabídek ze všech pěti top lig. Bylo to tím, že Patrik splňuje špičkové parametry – věkové, výškové, a že je podpořil povedenou sezónou se třinácti góly v Sampdorii. Tím se dostal d o kategorie top perspektivních hráčů v Evropě,“ přiznal zkušený agent, který svého svěřence do Říma přivedl za 991 milionů korun.

Jak již bylo zmíněno, na spadnutí byl nejprve jeho přesun do Turína, ale k transferu nakonec nedošlo. „Byly to těžké chvíle, především pak pro Patrika. Ale já jsem zachoval pevné nervy a musel jsem startovat novou strategii a znovu jsme se rozhodli pro Itálii, i když jsme měli vážnou nabídku z Paris Saint Germain. Ozvali se dvakrát,“ prozrazuje perličky, že Schick mohl okupovat stejnou kabinu jako Neymar.

„PSG o Patrika stálo i bez ohledu, že Neymara koupilo. Kdybychom se koukali jen na jméno a na ekonomiku, tak jsme tam skončili. Začátečník v této branži by řekl ne, ale pro mě, po třiceti letech těžkých jednání s kluby, byl na prvním místě hráč a jeho sportovní vývoj. S Patrikem jsme se shodli, že to je správná cesta,“ dodává Paska o přesunu Schicka do Říma.

Jednání proběhla rychle díky komunikaci s koučem Monchim, který o českého útočníka hodně stál. „On vyznává německý styl. Za patnáct minut jsme se spolu domluvili. O podmínkách, o přestupu o všem. Já jsem mu řekl: Takhle to chci a hotovo. Promluv si s Patrikem a budeme se bavit dál. Proběhlo to tak, jako když jednáte s Němci. Konkrétně a rychle,“ uzavírá Paska.