AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Nadějní útočníci Drchal s Hložkem podepsali se Spartou nové smlouvy

Talentovaní mladíci Václav Drchal s Adamem Hložkem se rozhodli spojit i svoji další budoucnost se Spartou. S vedením letenského klubu podepsali smlouvy do roku 2020.

Osmnáctiletý Drchal zaujal svou neskutečnou gólovou potencí v první polovině letošní sezony, díky které se hlásil na startu zimní přípravy s A-týmem pod vedením kouče Andrey Stramaccioniho.

V dresu Sparty nastřílel důrazný útočník ve 22 podzimních zápasech úctyhodných 26 gólů. Je suverénně nejlepším střelcem dorostenecké ligy, gólově se dokázal prosadit i v zápasech Premier League International Cupu, mládežnické Ligy mistrů i v dresu reprezentačního výběru do 19 let.

To, že nastřílel už tolik branek, ukazuje na jeho střelecké schopnosti, které jsou podpořeny hladovostí, jež v sobě prostě má. Jeho touha skórovat v každém zápase je patrná na první pohled. To ho ostatně také odlišuje od ostatních útočníků,“ odhaluje důvody nevídané Drchalovy produktivity člen trenérského štábu sparťanské devatenáctky Tomáš Hašler. Má velký potenciál prosadit se i v dospělém fotbale. Díky zdravému charakteru a dobrému rodinnému zázemí má všechny předpoklady k tomu být v životě obecně úspěšný,“ dodal kouč.

Až do roku 2020 se Spartě upsal také neméně talentovaný Hložek. Byť je mu teprve patnáct let, na podzim třikrát nastoupil za sparťanskou devatenáctku, s níž také zahájil zimní přípravu. A jeho statistiky? V jedenácti zápasech celostátní ligy týmů do 17 let vstřelil pět gólů, stejnou porci přesných zásahů pak přidal i v dresu reprezentačního výběru do šestnácti let. Na tradičním Galavečeru Grassroots byl vyhlášen třetím nejlepším mladším dorostencem za uplynulý rok.

„Šikovný hráč, myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme. Typologicky je velmi zajímavý,“ řekl bývalý sparťanský mládežnický kouč David Holoubek o mladém forvardovi, který má za sebou stáže v Arsenalu či Bayernu Mnichov.

Dojmy obou talentovaných střelců po podpisech nových smluv si poslechněte ve videu: