AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Souček oblékne reprezentační dres

Karel Jarolím se s českou reprezentací připravuje na přátelské utkání s Belgii a kvalifikační duel s Norskem, který může hodně napovědět o tom, jaké jsou naděje našeho výběru na postup na světový šampionát v Rusku. V nominaci, kterou odtajnil, nechybí ani liberecký záložník Tomáš Souček.

Na závěr sezóny je to pro tohoto dvaadvacetiletého kmenového hráče pražské Slavie příjemné prodloužení po ligové soutěži. Český výběr se přesunul do Bruselu, kde sehraje s tamní Belgií přátelské utkání a také pro Součka to může být velmi důležitá zkušenost, neboť soupeř bude mít kádr plný zvučných jmen.

Svůj debut si Souček odbyl 15. listopadu minulého roku v přátelském utkání s Dánskem. I tak je to pro něj pořádná výzva, neboť se může nejen trenérovi, ale i případným zahraničním zájemcům ukázat v dobrém světle.

„Jako jeden z mála nominovaných je to takový klasický defenzivní záložní. Hraje pravidelně, každý týden ho máme na očích. Odevzdá kvalitní výkon,“ odůvodnil jeho nominaci kouč Jarolím a naznačil, co od něj bude vyžadovat, pokud se do hry dostane.