AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kopic je po uplynulé sezóně třetím nejdražším majetkem plzeňského kádru

Sedmadvacetiletý rodák z Humpolce slouží v dresu západočeské Plzně již od roku 2015 a zdá se, že je u svého současného chlebodárce spokojený. Proč také ne, když se těší pravidelnému hernímu vytížení a formě, za kterou si vysloužil i pozvánku do reprezentačního výběru. Na německém renomovaném serveru Tranfermarkt.de je také označován za třetího nejdražšího hráče v současném kádru.

V této statistice byl brán ohled nejen na aktuální formu, ale také na věk a přínos pro celý tým. Bývalá tvář Jihlavy či Jablonce má nyní cenu 1,75 milionů eur. Jednalo se tedy asi o dobrou kariérní cestu, i když v roce 2015 byla ve hře i konkurenční Sparta.

Plzeň čeká v další sezóně boj o Ligu mistrů, v případě neúspěchu boj o Evropskou ligu. Pokud by se dostala do skupinové fáze a Kopic byl v základu, mohla by jeho cena ještě narůst.

V současném žebříčku nejdražších hráčů Plzně figuruje na třetím místě. Na záda mu dýchá například Jan Baránek (1,5 milionů eur), před ním pak operují Tomáš Hořava (2 miliony eur) a Patrik Hrošovský (2,25 milionů eur).

Do Plzně se vrátil po letech úspěšný kouč Pavel Vrba, který dovedl západočeský klub do pohárové Evropy i mistrovským titulům, proto veřejnost dychtivě očekává, jak zvládne svou druhou anabázi u tohoto celku.