AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Každý má svůj oblíbený klub z dětství. Komu od mala fandí sparťanský útočník Pulkrab?

Na uplynulou sezónu bude Matěj Pukrab vzpomínat hodně. V létě minulého roku se vrátil na Letnou z hostování v Liberci, okusil základní sestavu v ligovém ročníku české nejvyšší soutěže, pohárovou Evropu, ale i děsivé z ranění v obličeji. 

Již na podzim se postavil proti slavnému Interu Milán a o motivaci neměl proti italskému celku nouzi. Sparta dokázala porazit zvučného soupeře a Pulkrab získal skalp úhlavního nepřítele a městského rivala jeho oblíbeného klubu. Od mala se totiž hrdě hlásí k fanouškovské základně milánského AC.

„Fandím mu odmala, takže to pro mě byla asi největší událost. Je to největší rival AC a venkovní zápas jsme hráli na San Siru, kde oba týmy hrají doma,“ prohlásil Pulkrab. A kdy se ta láska k celku ze Serie A zrodila?

„Začalo to ještě v době, kdy jsem hrál hokej. S bráchou jsme si chodili kopat na zahradu a já musel být v bráně, protože brácha je starší. Vždycky jsem byl Dida, protože se mi líbil a chytal za AC Milán, takže to byla jasná volba,“ vzpomněl na legendárního brazilského brankáře, který s klubem ze San Sira hned ve dvou případech vyhrál prestižní Ligu mistrů.