AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Schick zřejmě netrumfne jen Nedvěda. Sparta čeká na balík a Sampdoria ho využije i po létě

Sága jednadvacetiletého české útočníka Patrika Schicka se pomalu uzavírá. Na Apeninském poloostrově mají již jasno, televizní stanice Sky Sport Italia tvrdí, že turínský gigant vykoupí autora jedenácti ligových tref uplynulého ročníku za 30,5 milionů eur. V tomto případě by se tak stal druhým nejdražším Čechem v historii za Pavlem Nedvědem.

Stará dáma má o Schicka eminentní zájem. Téměř osm set milionů korun získá Sampdoria Janov za jeho přesun do Turína, samozřejmě z té částky dostane i podíl pražská Sparta, která ho před rokem pustila do Itálie za 100 milionů korun. Juventus je připraven nabídnout jeho současnému chlebodárci možnost ročního hostování, za kterým vidí možnost další herní praxe a získávání zkušeností.

Juventus údajně podle italských médií nabídl Schickovi pětiletou smlouvu, která by měla být v nadcházejících dnech podepsána po absolvování lékařské prohlídky. Již ve středu má Schick být k dispozici české jednadvacítce, která o den později odcestuje na mistrovství Evropy v Polsku.