AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Souček si z Belgie dovezl cenný suvenýr. Věří po Euru v Polsku v zahraniční nabídku?

Velký posun zaznamenává v tomto roce defenzivní záložník Tomáš Souček. Dvaadvacetiletý kmenový hráč pražské Slavie strávil poslední měsíce na hostování v Liberci a sám je za tuto možnost pod Ještědem rád, neboť mu pomohla nejen na Euro jednadvacítek, ale i do seniorského národního výběru. Na dveře možná klepe i zajímavé zahraniční angažmá.

Překvapivě byl po vydařené sezóně v Liberci povolán koučem Jarolímem na přípravný duel v Belgii a kvalifikační zápas v Norsku. Místo sezení na lavičce náhradníků ale Souček odehrál oba zápasy a v obou případech byl blízko gólu. Proti silné Belgii nastřelil tyč, v Oslu orazítkoval pro změnu břevno.

„Že bude mít p ro mě sraz takový průběh jsem absolutně nečekal. Pro mě ale bylo už překvapením, že jsem se objevil v nominaci. Rozhodnutí s Libercem tedy hodnotím pozitivně. Trenér Trpišovský mi dal důvěru, dařilo se, vyhrávali jsme.  To všechno mi pomohlo, abych si teď mohl zahrát v Belgii a v Norsku,“ pochvaloval si svůj tah zkusit hostování pod Ještědem Souček.

Přátelské utkání proti Belgii pro něj bylo velkým zážitkem, neboť se na trávníku střetl s velkými hvězdami současnosti. Po zápase si vyměnil dres s Kevinem de Bruynem, který patří ke klíčovým tvářím Manchesteru City.

„Je to světový hráč. Ale taková byla na straně Belgičanů celá kabina. Velkým zážitkem pro mě bylo už jen to, když jsme před zápasem nastupovali na trávník. Vedle mě pochodovali borci v belgických dresech, které jsem doposud vídal jen v televizi.  Lukaku, Kompany, Courtois,“ popisoval svůj střet s hvězdami.

Se svými vrstevníky míří v těchto dnech na evropský šampionát jednadvacítek, kde by se mohl dobrými výkony prodat i do zahraničí. „Co bude, má v gesci můj manažer.  Pokud uděláme v Polsku úspěch, může to někoho z nás posunout k vysněnému angažmá. Zahrát si někdy v Anglii, Německu, Itálii, Španělsku nebo ve Francii je pro každého fotbalistu nejvíc. Nejsem výjimka. Když se něco podaří, tak se podaří. Nechávám to osudu,“ dodává Souček, který by měl v nové sezóně běhat po tuzemských trávnících dresu pražské Slavie.